top of page

Warsztaty "Senior online" - Wprowadzenie do Internetu dla Seniorów


Senior Online Warsztaty Białołęka

Rozpoczyna się druga edycja warsztatów, kierowanych do seniorów, którzy chcą zgłębić tajniki funkcjonowania w świecie internetowym. Pod hasłem "Senior online" zapraszamy wszystkich zainteresowanych, aby odkryć wirtualne możliwości i zrozumieć, jak korzystać z Internetu w sposób bezpieczny i efektywny.


Dlaczego Internet jest ważny dla seniorów?

W dzisiejszych czasach funkcjonowanie poza światem internetowym staje się coraz trudniejsze. Internet oferuje ogromne możliwości komunikacji, dostępu do informacji, zakupów online, płatności elektronicznych i wielu innych usług. Dlatego dla seniorów, którzy mogą czuć się odizolowani lub nieporadni wobec nowych technologii, umiejętność korzystania z Internetu może być kluczowa dla zachowania kontaktu z otaczającym światem, utrzymania aktywności społecznej oraz niezależności w codziennym życiu.


Czego nauczymy się podczas warsztatów?

Podczas czterech praktycznych spotkań uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, takich jak: podłączanie się do sieci Wi-Fi, korzystanie z map Google, komunikacja za pomocą messengerów, dokonywanie zakupów online, płacenie rachunków elektronicznie oraz wiele innych. Dodatkowo, dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się w sieci, jak rozpoznawać potencjalne zagrożenia i unikać oszustw internetowych. Nie zabraknie również informacji na temat sztucznej inteligencji (AI) oraz praktycznych wskazówek dotyczących czytania ebooków, słuchania muzyki czy kupowania biletów do teatru online.


Jak zapisać się na warsztaty?

Warsztaty odbędą się w marcowe wtorki - 5, 12, 19 i 26 marca, o godzinie 9:00 w Czytelni Naukowej Nr XX (ul. Van Gogha 1). Zapisy są prowadzone pod numerem telefonu 22 614 64 35 lub można je dokonać osobiście w Czytelni. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału!

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page