top of page

Warszawa i Białołęka rozwijają zieloną energię: dodatkowy nabór wniosków o dotacje na OZE (w tym Fotowoltaika)


Fotowoltaika Warszawa Białołęka

Miasto Warszawa ogłosiło dodatkowy nabór wniosków o dotacje na instalacje odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2024 r. Termin składania dokumentów trwa od 1 marca do 30 kwietnia. Zgodnie z zasadami określonymi w uchwale dotacyjnej, dofinansowanie może uzyskać szerokie grono beneficjentów, w tym osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy czy stowarzyszenia.


W ramach programu, dofinansowanie przewidziane jest na instalacje takie jak pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne oraz turbiny wiatrowe. Kwota dotacji jest uzależniona od rodzaju inwestycji i może być znaleziona na stronie internetowej miasta.


Wysokość maksymalna dotacji wynosi:

  • powietrzna pompa ciepła - do 30 000 zł, ale nie więcej niż 1 000 zł/kW

  • gruntowa pompa ciepła - do 40 000 zł, ale nie więcej niż 2 000 zł/kW

  • kolektory słoneczne - do 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 000 zł/m2

  • fotowoltaika - do 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 500 zł/kW

  • turbiny wiatrowe - do 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 500 zł/kW.


Wnioski można składać osobiście w urzędach dzielnicowych lub wysłać pocztą na adres Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej. Istnieje również opcja złożenia wniosku elektronicznie poprzez portal Moja Warszawa. Termin składania wniosków na realizację inwestycji w 2024 r. mija 30 kwietnia.


Więcej informacji można uzyskać telefonicznie lub mailowo w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej lub na stronie: LINK


Rozwój nowoczesnych rozwiązań energetycznych to jeden z priorytetów stolicy, a program dotacji na OZE stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta, poprawy jakości powietrza i walki ze zmianami klimatycznymi.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page