top of page

Białołęka Przechodzi na Oświetlenie LED (Sava): Rewolucja w Miejskim Oświetleniu


oswietlenie sava białołęka

Warszawa, a w tym nasza dzielnica Białołęka, podejmuje kroki w kierunku zwiększenia efektywności energetycznej i poprawy estetyki miejskiego oświetlenia, planując wymianę wszystkich niezmodernizowanych opraw oświetleniowych na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. W kolejnym etapie, w latach 2023-2024, zaplanowano wymianę opraw na ulicach gminnych.


Nowy model oprawy, nazwany SAVA, został specjalnie zaprojektowany dla stolicy, która uzyskała licencję na jego swobodne wykorzystanie. Dzięki temu Warszawa będzie mogła standardyzować oświetlenie miejskie, co ułatwi zarządzanie, konserwację i wymianę opraw. Nowe oprawy, o temperaturze barwowej 3000K dla standardowego oświetlenia i 4000K dla wysokich masztów, zapewnią jednolite i przyjazne światło.


Nowe oprawy SAVA wyróżniają się nie tylko zaawansowaną technologią i estetyką, ale również łatwością konserwacji i długowiecznością, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Całkowity koszt wymiany to ponad 32 mln zł, ale przyniesie to znaczne oszczędności energetyczne i ekonomiczne, szacowane nawet na 35 mln zł rocznie, oraz przyczyni się do znacznego ograniczenia emisji CO2. Kontynuacja projektu na ulicach gminnych zapewni dalszą modernizację oświetlenia w całym mieście.


Na poniższej mapie możecie sprawdzić gdzie już oprawy oświetleniowe zostały wymienione. Pod mapą informacje, gdzie wymiany są planowane w najbliższym czasie.Najbliższe planowane prace dla Białołęki:

Fajna, Anilinowa, Polnych Kwiatów, Szklarniowa, Mańkowska, Olesin, Calineczki, Frachtowa, Verdiego, Cudna, Kroczewska, Wojdyńska, Tymotki, Wspaniała, Dębowa, Ruskowy Bród, Spichrzowa, Kobiałka, Mochtyńska, Zdziarska, Brzeziny, Ketlinga, Małego Rycerza, Oleńki, Babinicza, Majewskiej, Mikołaja z Długolasu, Przydrożna, Przyjazna, Przykoszarowa, Wierzbiny, Danusi, Juranda ze Spychowa, Twórcza, Zbożowa, Nad Rzeczką, Wenecka, Trukskawoska, Toporczyków, Szlachecka, Porzeczkowa, Inowłodzka, Opłotki, Owoców Leśnych, Daniszewska, Pisankowa, Dzikiego Wina, Echa Leśne, Annopol, Zbyszka z Bogdańca, Kartograficzna, Łuczników, Współczesna, Starej Gruszy, Okrągła, Małej Brzozy, Jesiennych Liści, Szumiących Traw, Przy Trasie


Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page