top of page

"Rowerowy Maj" Wkracza w Siódmą Edycję: Białołęka Promuje Aktywny Dojazd do Szkoły


rowerowy maj bialoleka warszawa

9 stycznia 2024 roku rozpoczęły się zapisy do siódmej edycji inicjatywy "Rowerowy Maj", która zachęca uczniów warszawskich szkół podstawowych i przedszkolaków do aktywnego dojazdu na rowerach, hulajnogach i innych środkach transportu. Kampania ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków komunikacyjnych u dzieci.


Zdrowe Nawyki i Ekologia w Praktyce

W ramach "Rowerowego Maja", od 6 do 29 maja, miasto stawia na promocję zdrowego stylu życia. Uczniowie, przedszkolaki, a także rodzice i nauczyciele są zachęcani do przesiadki z samochodów na bardziej ekologiczne środki transportu. Aktywne dojazdy są nagradzane, a im więcej uczestników bierze w nich udział, tym większa szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród.


Nagrody na Różnych Poziomach

Kampania skupia się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Najaktywniejsi uczestnicy mogą liczyć na interesujące nagrody. Jednak najważniejsze są zabawa, zdrowe nawyki, samodzielność oraz dbałość o środowisko.


Zasady Rejestracji

Rejestracja do tegorocznej edycji odbywa się przez formularz zgłoszeniowy. Informacje zostały rozesłane do publicznych placówek oświatowych. Szkoły i przedszkola niepubliczne mogą zgłaszać się mailowo. Termin zgłoszeń upływa 9 lutego.


Rekordowa Ubiegłoroczna Edycja

Edycja zeszłoroczna przyniosła rekordowe wyniki. Uczestniczyło w niej 100 tysięcy dzieci z 441 placówek, które łącznie przejechały 1,1 miliona kilometrów – równowartość podróży na Księżyc i z powrotem, a nawet więcej!


Widoczna Zmiana w Mieście

Rowerowy Maj stał się widoczny w całym mieście – parkingi rowerowe były przepełnione. Uczniowie, przedszkolaki oraz ich opiekunowie aktywnie dojeżdżali do szkół i przedszkoli na różnych pojazdach.

Więcej informacji o kampanii, jej zasadach i relacjach z poprzednich lat można znaleźć na stronie Rowerowego Maja.

Rowerowy Maj to nie tylko świetna zabawa, ale także krok ku zdrowszemu, bardziej aktywnemu i ekologicznemu stylowi życia dla warszawskich rodzin. Zachęcamy do udziału i wspólnego pedałowania ku lepszej przyszłości!

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page