top of page

Wodociągi Warszawskie Wspierają WOŚP w Walce z Skutkami Pandemii


wodociagi wosp

28 stycznia 2024 r. ponownie zabrzmią dźwięki orkiestry, której każda nuta niesie pomoc i nadzieję. To będzie już 32. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w tym roku hasłem przewodnim jest wsparcie dla osób dotkniętych skutkami pandemii, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia chorób płuc.


W tej szlachetnej inicjatywie po raz kolejny udział weźmie Wodociągi Warszawskie, które nie tylko pokazują swoje zaangażowanie w działania na rzecz społeczności, ale również pragną przyczynić się do poprawy zdrowia i dobrostanu mieszkańców stolicy. Jak co roku, spółka przekazuje na licytację wyjątkowe atrakcje, które łączą edukację z rozrywką.


Wśród tegorocznych atrakcji, które lądują na aukcjach WOŚP, znajdziemy m.in. dwie wyjątkowe wycieczki po Wiśle na pokładzie kotwiarki „Kleń”, która jest jednostką specjalną wodociągów. Ponadto, na licytację trafiają wycieczki po historycznej Stacji Uzdatniania Wody „Filtry”, uznanej za Pomnik Historii, a także po największej w Polsce Oczyszczalni Ścieków „Czajka”. Miłośnikom fotografii spodoba się z pewnością sesja zdjęciowa podczas rejsu po Wiśle z udziałem marynarzy MPWiK Warszawa.


Marek Smółka, rzecznik prasowy Wodociągów Warszawskich, podkreśla wagę udziału w WOŚP, szczególnie w kontekście trwającej pandemii. „Covid wywarł ogromny wpływ na nasze życie, co widzimy także w naszej codziennej pracy, monitorując obecność wirusa w warszawskich ściekach. Nasze wsparcie dla WOŚP to nie tylko gest solidarności, ale i świadomość, jak ważna jest pomoc w leczeniu chorób płuc po covidzie”.


Wodociągi Warszawskie są znane ze swojego zaangażowania w działalność charytatywną i społeczną. Ich działania obejmują współpracę z różnymi organizacjami, zbiórki, darowizny rzeczowe oraz finansowe, a także inicjatywy takie jak akcja Niebieski Mikołaj. Udział w WOŚP jest kolejnym dowodem na to, że spółka aktywnie przyczynia się do poprawy życia mieszkańców Warszawy i nie tylko.

Finał WOŚP odbędzie się na błoniach stadionu PGE Narodowego, gdzie po raz jedenasty z rzędu nie zabraknie także ekipy Wodociągów Warszawskich. To obiecujący dzień pełen muzyki, dobrej energii i przede wszystkim wspólnej pomocy na rzecz potrzebujących.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page