top of page

Wodociągi: uwaga na awarie!


wodociagi awarie bialoleka

Wodociągi Warszawskie ostrzegają, że zima jest trudnym okresem dla miejskiej infrastruktury wodociągowej. Ze względu na intensywne opady śniegu, niskie temperatury i wahanie temperatur wokół 0°C, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Warszawie SA przewiduje możliwość występowania punktowych przerw w dostawach wody. Zimowe warunki pogodowe często prowadzą do awarii sieci wodociągowej, jednak spółka jest dobrze przygotowana na takie sytuacje i podejmuje szybkie działania naprawcze.


Aktualnie w eksploatacji MPWiK znajduje się około 4,5 tysiąca kilometrów sieci wodociągowej. Dzięki pierścieniowej konstrukcji sieci, często udaje się uniknąć przerw w dostawach wody, kierując ją alternatywnymi trasami. W przypadku wystąpienia awarii, każde zgłoszenie jest natychmiastowo rozpatrywane, a pracownicy MPWiK wraz z zewnętrznymi wykonawcami dokładają wszelkich starań, aby czas trwania niedogodności był jak najkrótszy.


Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie przez internetowy formularz, mailowo na adres dok@mpwik.com.pl, telefonicznie na infolinii 22 445 50 00 w godzinach pracy oraz 24/7 pod bezpłatnym numerem 994. Na stronie internetowej MPWiK regularnie aktualizowane są informacje o naprawach oraz statusach awarii. W przypadkach krytycznych, rozważane jest podstawienie beczkowozów, choć ze względu na niskie temperatury, nie zawsze jest to możliwe.


Wodociągi Warszawskie proszą o cierpliwość i zrozumienie w przypadku występowania awarii i zapewniają, że robią wszystko, aby minimalizować ich wpływ na codzienne życie mieszkańców.

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page