top of page

Warszawski Transport Publiczny w Świątecznym Rytmie: Zmiany w Rozkładzie na Koniec Roku


transport warszawa zmiany

Poniżej przedstawiamy zmiany w transporcie miejskim w okresie świąteczno-noworocznym:


Zmiany przed Wigilią (23 grudnia):

Dzień przed Wigilią, czyli 23 grudnia, linie autobusowe 196 i 200 zostaną zawieszone, zastąpione specjalną linią C40, obsługującą trasę z metra Młociny na Cmentarz Północny. W godzinach 9:00-16:00 autobusy linii 250 również skierują się w kierunku cmentarza.


Wigilia (24 grudnia):

W samą Wigilię, zarówno autobusy, jak i tramwaje będą kursować według świątecznych rozkładów jazdy. Nocą z 24 na 25 grudnia planowane są kursy nocne.


Boże Narodzenie (25 i 26 grudnia):

W dniach Bożego Narodzenia obowiązywać będzie rozkład dnia świątecznego dla autobusów i specjalny dla tramwajów. Metro kursować będzie co 6-7 minut w godzinach 6:00-23:00, a nocą z 25 na 26 grudnia przewidziane są nocne kursy.


Od 27 do 30 grudnia:

W dniach między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, czyli od 27 do 30 grudnia, autobusy wrócą do standardowych rozkładów dnia powszedniego, z pewnymi modyfikacjami.


Sylwester (31 grudnia):

Sylwester w Warszawie nie oznacza drastycznych zmian. W ostatni dzień roku obowiązywać będzie głównie standardowy rozkład jazdy, z niewielkimi wyjątkami dla kilku linii autobusowych. Warto jednak zauważyć, że metro będzie dostępne w czasie nocy sylwestrowej.


Nowy Rok (1 stycznia):

Pierwszy dzień nowego roku przyniesie modyfikacje w kursowaniu autobusów i tramwajów, zgodnie z rozkładem dnia świątecznego. Metro, z kolei, będzie kursować co 6-7 minut w godzinach 6:00-23:00.


Trzech Króli (6 stycznia):

Święto Trzech Króli oznacza kolejne dostosowanie rozkładów jazdy. Tramwaje będą kursować według weekendowego planu, metro zgodnie z niedzielnym, a nocą z 6 na 7 stycznia zaplanowano kursy nocne.

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
bottom of page