top of page

Veturilo już działa! Na Białołęce 11 stacji. Sprawdź mapę!


veturilo rowery Białołęka

Źródło zdjęcia: veturilo.waw.pl


Od dzisiaj, 1 marca, miłośnicy rowerowych przejażdżek mogą cieszyć się z powrotu Veturilo. To już trzynasty sezon działania systemu, który staje się nieodłącznym elementem życia mieszkańców stolicy - w tym przy 11 stacjach, również Białołęki!


Nowości na sezon 2024

W tym roku na użytkowników czeka aż 3295 rowerów, w tym 300 elektrycznych, dostępnych na 328 stacjach rozlokowanych we wszystkich 18 dzielnicach Warszawy. Sezon potrwa do końca listopada, a ceny i zasady działania pozostają bez zmian. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia są bezpłatne, a za pierwszą godzinę naliczana jest symboliczna opłata w wysokości jednego złotego.


Sukces poprzedniego sezonu

Rower publiczny w Warszawie odgrywa kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju miasta. Świadczy o tym rekordowy wynik niemal 5 mln wypożyczeń w poprzednim sezonie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak wyposażenie rowerów w odbiorniki GPS oraz eliminacja elektrozamków, Veturilo zdobyło jeszcze większą popularność wśród mieszkańców.


Przygotowania na sezon 2024

Przez ostatnie trzy miesiące specjaliści Nextbike Polska przeprowadzili staranne przeglądy i naprawy wszystkich dostępnych rowerów. Każdy pojedynczy jednoślad został dokładnie sprawdzony, aby zapewnić użytkownikom najwyższą jakość i bezpieczeństwo jazdy. W nowym sezonie rowery Veturilo kontynuują swoje pozytywne oddziaływanie na mobilność miejską, a kolejne rekordy wypożyczeń są tylko kwestią czasu.


Jak wypożyczyć?

Proces wypożyczenia pozostaje niezmienny. Wystarczy zarejestrować się w systemie, doładować konto, zeskanować kod QR na rowerze i cieszyć się przejażdżką po mieście. Zwrot roweru odbywa się na wyznaczonych stacjach Veturilo lub przy oznakowanych stojakach miejskich.


Cennik na sezon 2024

Ceny wypożyczenia pozostają na niezmienionym poziomie, a użytkownicy mogą liczyć na bonusy za zwroty na stację oraz dodatkowe opłaty za pozostawienie roweru w niedozwolonych miejscach. Dzięki temu korzystanie z rowerów Veturilo jest nie tylko wygodne, ale także ekonomiczne.

Pierwsze dwadzieścia minut wypożyczenia są bezpłatne. Opłaty za korzystanie z roweru naliczane są następująco: po pierwszej godzinie jazdy opłata wynosi 1 zł, za drugą godzinę 3 zł, za trzecią 5 zł, a za każdą kolejną godzinę 7 zł. Podobne zasady obowiązują także dla rowerów elektrycznych. Pierwsze dwadzieścia minut jest darmowe, a opłaty za kolejne godziny to: 6 zł za pierwszą godzinę po darmowym okresie, 14 zł za drugą godzinę i każdą kolejną.

Rower publiczny to nieodłączny element miejskiej infrastruktury, który wspiera zrównoważony rozwój miasta i zachęca mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.


Mapa stacji dostępna poniżej:


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page