top of page

Ulica Annopol w końcu będzie otwarta, raptem 5 miesięcy po pierwotnym terminie! Poprawa na Włodkowica.


Zajezdnia Annopol Otwarcie

Zgodnie z pierwotnym komunikatem ulica Annopol - w okolicy nowo budowanej zajezdni Annopol - miała być zamknięta "od dnia 14.05.2023 r. (niedziela) od godz. 22:00 do dnia 30.09.2023 r. (sobota)". Troszkę się jednak ten okres przedłużył i wielki odblokowanie będzie już 11 marca 2024 o godzinie 14:00.


Zostanie wtedy otwarty dla ruchu pojazdów nowy przejazd wzdłuż ulicy Annopol na wysokości skrzyżowania z ulicą Inowłodzką. Choć na otwarcie samego skrzyżowania trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, to prace w tym rejonie zbliżają się do końca, a pełne przywrócenie ruchu drogowego planowane jest na kwiecień 2024 roku.


Aktualnie obowiązująca tymczasowa organizacja ruchu zostanie zlikwidowana, ale do czasu otwarcia skrzyżowania ulic Annopol i Inowłodzkiej, kierowcy będą korzystać z tymczasowego oznakowania na odcinku Drogi Ekspresowej S8 – ulicy Odlewniczej, co umożliwi podróżującym z ulicy Marywilskiej dotarcie do ulicy Annopol.

Zajezdnia Annopol informuje również, o polepszeniu sytuacji na ulicy Włodkowica:

"Tramwaje Warszawskie są w stałym kontakcie z wykonawcą robót budowlanych zajezdni Annopol – firmą ZUE - i monitoruje na bieżąco sytuację związaną z pracami przy budowie Zajezdni Annopol, w tym stan czystości ulic w miejscu wyjazdu z placu budowy.

Wykonawca (obsługuje inwestycję m.in. poprzez wjazd na teren budowy od strony ul. Włodkowica. Celem zminimalizowania wywożenia piasku z terenu budowy, użytkowany wjazd  utwardzony został płytami betonowymi. Wykonawca myje pojazdy przed wyjazdem na drogę publiczną. Stosuje urządzenia mechaniczne do mycia kół i podwozi oraz zapewnia pracę pojazdów czyszczących ulicę wyposażonych w szczotki, które poruszają się po ul. Włodkowica i ul. Szlacheckiej. Wykonawca dodatkowo dokonuje we własnym zakresie czyszczenia chodników.

Zwracamy uwagę, że w rejonie ul. Włodkowica zlokalizowane są trzy kolejne wyjazdy z Placu Budowy należące do wykonawcy inwestycji mieszkaniowej Victoria Dom. Na sytuację w tym rejonie mają wpływ inne czynniki, niezależne od Tramwajów Warszawskich i ZUE.

Naszym celem jest realizacja inwestycji z należytą starannością, przy jednoczesnym minimalizowaniu niedogodności dla mieszkańców powodowanych realizowaną w tym miejscu inwestycją."

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page