top of page

Ukończona Przebudowa Wiaduktu Marywilskiego


droga naprawa infrastrukturaPo intensywnych pracach i wielu wyzwaniach związanych z zimowymi warunkami, z radością ogłaszamy ukończenie przebudowy wiaduktu na ul. Marywilskiej między ulicami Smugową a Kupiecką. Zakończenie tego etapu przynosi ulgę mieszkańcom i użytkownikom drogi, otwierając nową erę w kwestii bezpieczeństwa i komfortu ruchu w tej części miasta.


Historia Przebudowy:

Rozpoczęte we wrześniu 2022 roku prace miały na celu pełną rekonstrukcję konstrukcji wiaduktu. Jednak, 22 października ubiegłego roku doszło do niekontrolowanego przemieszczenia się podpory, co wymusiło zamknięcie obiektu. Podjęta decyzja o rozbiórce i odbudowie wschodniej części była kluczowym momentem w procesie przywracania funkcjonalności wiaduktu.


Tempo Budowy i Otwarcie dla Ruchu:

Niezależnie od trudności, cała konstrukcja została zbudowana z imponującym tempem i już w marcu 2023 roku wiadukt był gotowy do użytku. Otwarcie zachodniej części miało miejsce 7 kwietnia, a wprowadzenie ruchu wahadłowego nastąpiło wcześniej niż zakładano, co było rezultatem sprzyjających warunków atmosferycznych.


Nowe Możliwości dla Pieszych i Rowerzystów:

Zakończenie prac oznacza powrót pieszych na nowo wybudowany chodnik, z dwiema zebrami ułatwiającymi bezpieczne przejście. Dodatkowo, sygnalizacja świetlna z detektorem pieszych i rowerzystów podnosi standardy bezpieczeństwa na obiekcie.


Poprawa Infrastruktury dla Ruchu:

Przebudowa nie tylko przyniosła nową konstrukcję, ale również poprawiła bezpieczeństwo ruchu. Zmieniona geometria jezdni ma na celu kontrolowanie prędkości, a nowe oświetlenie z efektywnymi oprawami SAVA wprowadza jasność i widoczność na obiekcie.


Podsumowanie:

Zakończenie prac nad wiaduktem Marywilskim to kamień milowy, który wprowadza dość oczekiwaną poprawę w infrastrukturze drogowej. Mieszkańcy i użytkownicy tej trasy mogą teraz cieszyć się zmodernizowanym i bezpiecznym wiaduktem, który stanowi znaczący krok naprzód dla lokalnej społeczności.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page