top of page

Tragiczny Wypadek na Modlińskiej: Muzyk Stracił Życie, Kierowca przed Sądem, Zapadł Wyrok


wypadek białołęka rower

Źródło zdjęcia: stargard.news


Jak podaje TVN24 w artykule https://tvn24.pl/premium/znany-muzyk-zginal-w-wypadku-jest-wyrok-7748435 w ostatnim procesie sądowym, który miał miejsce 2 lutego 2024 roku, Arkadiusz R., były instruktor techniki jazdy, stanął przed sądem w związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce prawie trzy lata temu na ulicy Modlińskiej w Warszawie. Zdarzenie to kosztowało życie znanego muzyka jazzowego Grzegorza Grzyba, będącego jednocześnie pasjonatem rowerów.


Świadkowie opisali, jak Grzyb, zapalony rowerzysta, niespodziewanie przesunął się z lewego pasa na prawy, przecinając cztery pasy ruchu i prowadząc do tragicznego zderzenia z BMW. Kierowca, Arkadiusz R., stanął przed sądem, nie przyznając się do winy i twierdząc, że prowadził odpowiedzialnie.


Podczas procesu jeden z świadków zilustrował nagły manewr rowerzysty, podkreślając intencję Grzyba przejazdu szybko przez kilka pasów, co doprowadziło do śmiertelnego zderzenia. Świadek opisał zdarzenie jako "samobójcze" z powodu braku sygnałów bocznych i niewłaściwego sprawdzenia nadjeżdżającego ruchu. Dodajmy do tego, że rowerzysta nie powinien w ogóle znajdować się na drodze gdyż równolegle do trasy biegnie ścieżka rowerowa.

Prokuratura argumentowała, że Arkadiusz R. przekroczył dozwoloną prędkość, osiągając 82 km/h w strefie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h. Tragiczna śmierć Grzyba rodzi pytania nie tylko o bezpieczeństwo na drogach, ale także o odpowiedzialność zarówno kierowców, jak i rowerzystów.

Sąd skazał Arkadiusza R. na sześć miesięcy prac społecznych, symboliczną grzywnę i pokrycie kosztów sądowych. Wyrok ten podlega odwołaniu, gdyż obrona utrzymuje, że działania Grzyba przyczyniły się do wypadku.


To tragiczne wydarzenie nie tylko podkreśla potrzebę świadomości bezpieczeństwa na drogach, ale także skłania do refleksji nad wspólną odpowiedzialnością wszystkich użytkowników dróg. Wielu zastanawia się, czy odpowiednie sygnały boczne, większa ostrożność i przestrzeganie ograniczeń prędkości mogłyby zapobiec tej tragedii. Warto zauważyć, że śmierć Grzyba to nie tylko strata dla świata muzycznego, ale także bolesne przypomnienie o konieczności bezpiecznego poruszania się po drogach.wypadek białołęka rower

Źródło zdjęcia: SE.pl

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page