top of page

Tragiczny incydent na Białołęce: Amstaff zaatakował małego psa i jego właściciela"


Źródło zdjęć: facebook

W dniu 22 marca 2024 roku na jednym z osiedli na Białołęce doszło do dramatycznego incydentu, w którym amstaff zaatakował mężczyznę spacerującego z małym szpicem. Agresywne zachowanie psa zostało zauważone przez przechodniów, którzy niezwłocznie wezwali pomoc.


Według doniesień TVN Warszawa, incydent miał miejsce w godzinach popołudniowych. Amstaff, będący na luzie, zaatakował małego psa oraz jego właściciela, co spowodowało panikę wśród przechodniów. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji ekopatrolu straży miejskiej, udało się złapać agresywnego psa i uniknąć większych tragedii.


W wyniku ataku, mały szpic został poważnie ranny i konieczna była interwencja służb weterynaryjnych. Właściciel psa został również poszkodowany w wyniku ataku i wymagał pomocy medycznej.


Informacja o incydencie szybko rozeszła się za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie osoby świadome wydarzeń wyrażały swoje zaniepokojenie oraz domagały się podjęcia kroków mających na celu zidentyfikowanie i ukaranie właściciela agresywnego psa. Jedna z grup na platformie społecznościowej Facebook opublikowała post, w którym opisano szczegóły incydentu oraz załączono zdjęcie rannego psa, wzywając do znalezienia jego właściciela.


Policja podjęła działania mające na celu ustalenie właściciela amstaffa oraz wyjaśnienie okoliczności ataku. Jak poinformowała komisarz Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, sprawę zgłosiła właścicielka rannego szpica, co doprowadziło do wszczęcia postępowania wyjaśniającego. Policja podejmuje czynności mające na celu ustalenie właściciela psa rasy amstaff oraz przekazanie sprawy Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii.


Incydent ten ponownie podnosi kwestię odpowiedzialności właścicieli za zachowanie swoich zwierząt oraz konieczności przestrzegania przepisów dotyczących trzymania psów na smyczy i w sposób kontrolowany. Zagrożenie ze strony agresywnych zwierząt stwarza poważne ryzyko dla bezpieczeństwa osób oraz innych zwierząt, dlatego istotne jest podejmowanie skutecznych działań prewencyjnych i egzekwowanie przepisów regulujących kwestie bezpieczeństwa publicznego.


W związku z powyższym, lokalne władze oraz organy odpowiedzialne za nadzór nad przestrzeganiem przepisów dotyczących trzymania zwierząt powinny podjąć zdecydowane działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz ograniczenie ryzyka występowania podobnych incydentów w przyszłości. Jednocześnie, społeczność lokalna powinna być świadoma swoich praw i obowiązków w zakresie zgłaszania przypadków agresywnego zachowania zwierząt oraz współpracy z odpowiednimi służbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page