top of page

Szybka Reakcja Strażników Miejskich na Niebezpieczeństwo przy ulicach Modlińskiej i PłochocińskiejRankiem 16 stycznia, na skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej w Warszawie, strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego udaremnili potencjalnie niebezpieczną sytuację drogową. Zauważyli oni ciężarówkę z długą naczepą, na której źle zabezpieczony ładunek drewnianych krokwi, przeznaczonych do budowy więźby dachowej, zaczął się przesuwać i zawisnął nad jezdnią.


Kierowca ciężarówki, przejeżdżając przez skrzyżowanie, napotkał problem z ładunkiem, który na zakręcie przechylił się i zawisł na pasach zabezpieczających. Na szczęście, szybko zorientował się w sytuacji i zatrzymał pojazd, unikając tym samym wypadku. Sytuacja była jednak poważna, gdyż ładunek w każdej chwili mógł wypaść na sąsiedni pas jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Strażnicy miejscy natychmiast zareagowali, podjeżdżając do miejsca zdarzenia i ustawiając radiowóz z włączonymi światłami sygnalizacyjnymi. Dzięki temu inni kierowcy byli ostrzeżeni o niebezpieczeństwie. W pewnym momencie dwie krokwie wypadły z naczepy, co dodatkowo zwiększyło ryzyko.


Kierowca ciężarówki wezwał na pomoc operatora innego ciągnika, który pomógł mu podnieść i ponownie zabezpieczyć ładunek. Dzięki wspólnej pracy, udało się usunąć zagrożenie i przywrócić bezpieczeństwo na drodze.


Utrudnienia w ruchu trwały w tym miejscu przez około 45 minut. Po upewnieniu się, że ładunek został prawidłowo zabezpieczony, kierowca mógł kontynuować swoją drogę.


Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji strażników miejscowych oraz odpowiedzialnemu zachowaniu kierowcy ciężarówki, udało się uniknąć potencjalnego wypadku i zapewnić bezpieczeństwo na jednej z ważniejszych ulic Warszawy. To kolejny przykład, jak ważna jest czujność i odpowiedzialność na drodze, zarówno ze strony kierowców, jak i służb miejskich.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page