top of page

Spotkania Filmowe z Łukaszem Maciejewskim: "Kos" w Głębockiej 66


film kos bialoleka

16 lutego o godzinie 19:00 w Głębockiej 66 odbędą się „Spotkania Filmowe” z Łukaszem Maciejewskim, znanym krytykiem filmowym, filmoznawcą, wykładowcą i recenzentem. Wydarzenie to jest wyjątkową okazją dla wszystkich miłośników kinematografii, by zanurzyć się w świat filmu „Kos” reżyserii Pawła Maślony.


Film „Kos” – Historyczne Tło i Fabuła

Film „Kos” przenosi widzów w czasie do wiosny 1794 roku, okresu kluczowego dla historii Polski. Opowiada o powrocie do kraju generała Tadeusza Kościuszki, znanego jako „Kos” (w tej roli Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom. Towarzyszy mu Domingo (Jason Mitchell), były niewolnik i wierny przyjaciel. Śledzi ich rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), mający na celu powstrzymanie Kościuszki przed wywołaniem narodowej rebelii.


Dyskusja z Łukaszem Maciejewskim

Po projekcji filmu, Łukasz Maciejewski poprowadzi dyskusję z publicznością, dając szansę na zgłębienie kontekstu historycznego i artystycznego produkcji. Maciejewski, z jego bogatym doświadczeniem i wiedzą filmową, zapewni fascynujący wgląd w świat kinematografii i umożliwi uczestnikom wymianę opinii oraz zadawanie pytań.


Atrakcje Dodatkowe

Spotkanie będzie również okazją do zgłębienia wątków filmu, takich jak relacje między postaciami, w tym między Ignacem (Bartosz Bielenia), młodym chłopem o szlacheckich aspiracjach, a jego przyrodnim bratem Stanisławem (Piotr Pacek). Historia Ignaca, który uciekając przed prześladowaniami, spotyka na swojej drodze Domingo, tworząc silną więź mimo barier językowych, to jeden z kluczowych elementów filmu.


Informacje Praktyczne

Bilety na spotkanie kosztują 20 złotych, a wszyscy zainteresowani są serdecznie zaproszeni do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu filmowym. „Spotkania Filmowe” z Łukaszem Maciejewskim to doskonała okazja dla każdego, kto chce pogłębić swoją wiedzę o filmie, historii oraz cieszyć się wspólnym oglądaniem i dyskutowaniem o kinie.


Podsumowanie

„Spotkania Filmowe” z Łukaszem Maciejewskim to wyjątkowe wydarzenie dla każdego miłośnika filmu, historii i kultury. Film „Kos” Pawła Maślony to nie tylko historia o powstaniu narodowym, ale również opowieść o ludzkich relacjach, wyborach i determinacji. Zapraszamy na Głębocką 66, by wspólnie odkrywać, uczyć się i dyskutować o tej fascynującej produkcji.

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page