top of page

Ścieżka rowerowa nad Kanałem Żerańskim zbliża się do końca. Chwała Budżetowi Obywatelskiemu!


Źródło zdjęć: facebook Dzielnica Białołęka

Ścieżka rowerowa nad Kanałem Żerańskim nabiera kształtu i charakteru, gdyż obecnie zyskuje nawierzchnię z masy bitumicznej na długości około 350 metrów. Prace te są częścią I etapu zadania inwestycyjnego „Budowa drogi rowerowej wraz z chodnikiem na odcinku od ulicy Długorzecznej do granicy miasta stołecznego Warszawy z gminą Nieporęt”, które realizowane są w ramach budżetu obywatelskiego.


Przedsięwzięcie rozpoczęto od korytowania terenu pod konstrukcję nowych nawierzchni oraz ustawienia obrzeży, wykonania chodnika i przygotowania podbudowy drogi rowerowej. Obecnie, przy korzystnych warunkach pogodowych, prace asfaltowe są w toku, co przyspiesza finalizację projektu.


Budowa tej infrastruktury rowerowej nie tylko zwiększy komfort podróży dla rowerzystów, ale również promuje aktywny styl życia oraz rozwój infrastruktury miejskiej przyjaznej dla rowerów.


W tym roku został również zgłoszony pomysł wydłużenia ścieżki aż do ulicy Modlińskiej. Śledźcie info o budżecie obywatelskim na InfoBialoleka.pl!

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page