top of page

Ruszył remont ulicy Kąty Grodziskie na Białołęce


Remont Kąty Grodziskie Białołęka

Ruszyły prace modernizacyjne na ulicy Kąty Grodziskie na Białołęce. Droga będzie bezpieczniejsza i bardziej funkcjonalna. Objęto ją remontem na odcinku między ulicami Berensona a Zdziarską. Ustalono trasy objazdowe, a autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zmieniły kurs.


Przebudowa obejmuje około 1,7 km trasy, na której powstanie jednopasmowa jezdnia w każdym kierunku. Planowane są także obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. W wyniku prac poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a także zieleń w okolicy - posadzonych zostanie 84 drzewa i 400 krzewów.


Podczas remontu ulicy Kąty Grodziskie konieczne są tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Ulica została całkowicie zamknięta dla pojazdów od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Zdziarską aż do ronda przy ulicy Berensona, zachowując jedynie dojazd do posesji. Ponadto, ulice Pszeniczna i Stogi są wyłączone z ruchu indywidualnego, mogą na nie wjechać jedynie mieszkańcy, a stały się one jednokierunkowe. Ulica Pszeniczna jest teraz dostępna tylko od ulicy Ostródzkiej w kierunku ulicy Stogi, natomiast ulica Stogi jest dostępna od ulicy Pszenicznej do ulicy Ostródzkiej. Dodatkowo, ulica Wyszkowska straciła połączenie z ulicą Kąty Grodziskie. Utrudnienia komunikacyjne można ominąć, korzystając z objazdów ulicami Berensona, Ostródzką i Zdziarską.


Warto również zapoznać się z nowymi trasami autobusów: linia 326 wróci na swoją trasę podstawową, a linia 120 pozostanie na dotychczasowym objeździe. Trasa linii 234 ulegnie zmianie, prowadząc ulicami Juranda ze Spychowa, Ostródzką, Astrową, Skarbka z Gór, Berensona, Olsztyńską, Ostródzką, Zdziarską i Chudoby. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.


Planowane zakończenie remontu to pierwsza połowa 2025 roku, a koszt inwestycji to około 35,5 mln złotych. Prace prowadzą Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a wykonawcą jest WOD-KAN-BRUK Sp. z o.o."

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page