top of page

Ruszył przetarg na budowę hali sportowej przy Strumykowej 21!


Hala Białołęka


Wreszcie nadszedł czas na realizację długo oczekiwanej inwestycji – Białołęcki Ośrodek Sportu szykuje się do budowy nowej hali sportowej, a proces przetargowy właśnie się rozpoczął. Ogłoszenie o udzielenie zamówienia na budowę zostało opublikowane, a potencjalni wykonawcy mają czas do 17 maja 2024 roku na złożenie swoich ofert.


Planowany obiekt ma być prawdziwą perłą w koronie białołęckich obiektów sportowych, mogąc pomieścić aż 600 użytkowników jednocześnie. Oprócz imponującej głównej sali sportowej, hala będzie także wyposażona w dwie sale ćwiczeniowe, aule, a także zaplecze sanitarno-socjalne i biurowe, zapewniając kompleksowe wsparcie dla różnorodnych aktywności sportowych. Co więcej, cały obiekt wraz z otoczeniem będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co sprawi, że stanie się on dostępny dla jak największej liczby mieszkańców.


To ambitne przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki hojnej dotacji w wysokości 28 mln złotych, przyznanej przez Radę m.st. Warszawy podczas grudniowej sesji w ubiegłym roku. To środki, które zapewnią sprawną realizację projektu i umożliwią stworzenie obiektu, który będzie dumą całej dzielnicy.


Planowane zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na listopad 2026 roku, co oznacza, że mieszkańcy Białołęki wkrótce będą mogli cieszyć się nowoczesnym obiektem sportowym, który stanie się ważnym miejscem spotkań i aktywności dla społeczności lokalnej.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page