top of page

Stołeczni Policjanci Włączają się w 32. Finał WOŚP – Nie Tylko Zabezpieczają, Ale i Licytują


policja wosp bialoleka

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stołeczni policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wydarzenia, zaprezentują się nie tylko jako stróże prawa, ale również jako aktywni uczestnicy charytatywnej inicjatywy.


Na licytację WOŚP przekazali wyjątkowy voucher - wspólny patrol z policjantami Komisariatu Rzecznego po Wiśle lub Jeziorze Zegrzyńskim.


W ramach akcji charytatywnej, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa wolontariuszy i uczestników, policjanci przygotowali policyjne stanowisko profilaktyczne. Tam będzie można porozmawiać o bezpieczeństwie, a także zobaczyć specjalistyczne pojazdy służbowe, w tym opancerzony pojazd „TUR” oraz ambulansy kryminalistyczne. Dodatkowo, na licytację trafiła maskotka sierżanta Borsuka.


Finał WOŚP będzie również okazją do spotkania z mundurowymi w bardziej nieformalnej atmosferze. Wśród atrakcji znajdzie się możliwość zobaczenia technik pobierania odbitek linii papilarnych oraz innych ciekawostek policyjnych. Policjanci będą także obecni na trasie 5-kilometrowego Biegu „Policz się z cukrzycą”, dbając o bezpieczeństwo biegaczy.


Co ważne, voucher wygrany w aukcji uprawnia do udziału w rejsie dla dwóch osób i będzie ważny przez cały rok 2024. Szczegóły organizacyjne zostaną ustalone ze zwycięzcą aukcji po jej zakończeniu. Warto podkreślić, że organizacja rejsu będzie zależna od warunków atmosferycznych, a w razie potrzeby, ustalony zostanie alternatywny termin.


Działania policji w ramach 32. Finału WOŚP to doskonały przykład zaangażowania służb mundurowych w działalność społeczną i charytatywną. Ich obecność i wkład w tę imprezę podkreślają, jak ważne jest budowanie pozytywnych relacji między policją a społecznością, jak również wsparcie dla ważnych celów charytatywnych.


Linki do aukcji:

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page