top of page

Tuż po świętach wiosenne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie na Mazowszu


szczepienie lisów przeciw wściekliźnie


W województwie mazowieckim rozpoczęła się akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie, mająca na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się tej groźnej choroby wśród dzikich zwierząt. Mieszkańcy Warszawy i Białołęki powinni zachować szczególną ostrożność podczas wyprowadzania swoich zwierząt, aby uniknąć potencjalnego kontaktu z szczepionką.


Akcja szczepień lisów, która potrwa od 4 do 17 kwietnia 2024 r., będzie przeprowadzana za pomocą zrzutów z samolotów oraz wyłożenia ręcznego przynęt zawierających szczepionkę przeciwko wściekliźnie. W tym czasie zaleca się, aby psy były prowadzone na smyczy, a koty trzymane w zamkniętych pomieszczeniach, aby minimalizować ryzyko kontaktu z preparatem.


W przypadku ewentualnego kontaktu zwierząt z szczepionką, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Ważne jest również, aby ludzie unikali bezpośredniego kontaktu z preparatem, ponieważ lisy mogą odrzucić go, wyczuwając zapach człowieka. W przypadku kontaktu ze szczepionką, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem medycyny.


Odpowiedzialność i ostrożność mieszkańców to kluczowe czynniki w zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie trwania akcji szczepień lisów przeciwko wściekliźnie. Dzięki współpracy społeczności i odpowiednim środkom ostrożności, możemy skutecznie przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się tej choroby.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page