top of page

Ostrzeżenie przed oszustwem: Nie daj się nabrać na prośby o kod BLIK!


policja oszustwo białołęka

Policja ostrzega, że coraz częściej dostaje zgłoszenia o przypadkach, kiedy oszuści podszywają się pod naszych znajomych lub członków rodziny, prosząc nas o przekazanie im kodu BLIK w pilnej sprawie. Zdarza się to również na Białołęce.


Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w takich sytuacjach!


Przykładowo na terenie Pragi Północ doszło do przykrego incydentu, gdzie młoda kobieta została oszukana przez osobę podszywającą się pod jej koleżankę z pracy. Za pośrednictwem komunikatora została poproszona o przesłanie kilku kodów BLIK na łączną kwotę 2000 złotych. Niestety, okazało się, że była to manipulacja, a pieniądze zostały stracone.


Każdy z nas może być potencjalnym celem takiego oszustwa, dlatego warto być czujnym i podejrzliwym wobec wszelkich nieoczekiwanych próśb o przekazanie kodu BLIK. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, warto zweryfikować autentyczność prośby, kontaktując się bezpośrednio z osobą, od której otrzymaliśmy prośbę, najlepiej telefonicznie (po prostu rozłącz się i zadzwoń bezpośrednio do tej osoby).


Pamiętajmy także o włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego w serwisach społecznościowych, co dodatkowo zabezpieczy nasze konto przed ewentualnymi próbami przejęcia przez oszustów. Bezpieczeństwo naszych danych i środków finansowych zawsze powinno być priorytetem!

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page