top of page

Odkryj Polski Folklor z Anną Kaźmierak w Bibliotece Nautilus


warsztaty nautilus bialoleka

27 stycznia o godzinie 12:00 Biblioteka Nautilus przy ulicy Pancera 18 stanie się miejscem wyjątkowego spotkania z polskim folklorem, dzięki warsztatom prowadzonym przez Annę Kaźmierak, autorkę książki „Gdzie ty jesteś koguciku?”. Jest to szansa dla dzieci w wieku 5 lat i starszych, by w kreatywny i inspirujący sposób zanurzyć się w świat tradycyjnej polskiej kultury.


Zabawa Słowem i Obrazem

Podczas warsztatów Anna Kaźmierak, która jest zarówno autorką tekstu, jak i ilustracji do swojej książki, zabierze najmłodszych w etnograficzną podróż do świata rękodzieła i zdobnictwa polskiej sztuki ludowej. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję do zabawy z wykorzystaniem elementów słownego folkloru dziecięcego oraz eksperymentowania z technikami plastycznymi, inspirowanymi tradycjami ludowymi.


Tematyczne Eksploracje

Centralnym punktem warsztatów będzie ludowy kogucik, który w polskiej sztuce ludowej występuje w różnych formach - jako drewniana zabawka, pieczone ciasto, metalowy wiatrowskaz, element stroju czy rekwizyt w wiejskim teatrze. Każda z tych form będzie inspiracją do twórczych działań, zarówno muzycznych, jak i plastycznych.


Wzbogacanie Wyobraźni

Warsztaty oferują nie tylko wiedzę o polskim folklorze, ale przede wszystkim stymulują wyobraźnię i kreatywność dzieci. Śpiew, rysowanie, malowanie i inne formy ekspresji artystycznej pozwolą uczestnikom na wyrażenie siebie i odkrycie radości płynącej z twórczego działania.


Praktyczne Informacje

Zajęcia są dostępne dla dzieci w wieku 5 lat i starszych. Aby wziąć udział, konieczne są zapisy, które można dokonać w bibliotece lub telefonicznie pod numerem (22) 6146080. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć, aby zapewnić sobie miejsce na tej wyjątkowej etnograficznej przygodzie.


Podsumowanie

Warsztaty z Anną Kaźmierak w Bibliotece Nautilus to nie tylko okazja do poznania polskiego folkloru, ale również szansa na rozwijanie umiejętności artystycznych i spędzenie czasu w kreatywnej, inspirującej atmosferze. Zapraszamy wszystkich młodych miłośników sztuki i kultury na to niezwykłe wydarzenie, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i będzie źródłem niezwykłej radości.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page