top of page

Warszawska drogówka wzbogaciła się o nowe radiowozy – Skoda Scala już w akcjiStołeczny Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji powitał w swoich szeregach siedem nowych radiowozów Skoda Scala. Pojazdy te, oklejone w nowoczesnej kolorystyce, mają nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo funkcjonariuszy, ale również działać prewencyjnie na ulicach miasta, dzięki podniesieniu poziomu ich widoczności. Skoda Scala, choć mniejsza niż dotychczas używane modele Superb, ma stanowić równie skuteczne narzędzie w codziennej pracy policjantów.


Skoda Scala, model zaprezentowany na rynku w grudniu 2018 roku, zastąpiła poprzednika – Skodę Rapid. Dzięki dynamicznej sylwetce i nowoczesnemu designowi, z ostrymi liniami reflektorów, Scala wpisuje się w potrzeby nowoczesnej drogówki. Samochód wyposażono w zaawansowane systemy wspierające bezpieczeństwo i komfort pracy policjantów, w tym ABS, ESP, a także asystenta pasa ruchu czy kontrolę odstępu z funkcją awaryjnego hamowania.


Wnętrze Scali zaprojektowano z myślą o funkcjonalności i komforcie, co jest kluczowe podczas wielogodzinnych patroli. Pomimo nieco ograniczonej przestrzeni z tyłu, miejsce kierowcy i pasażera przedniego zapewniają odpowiednią wygodę. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe i łatwa w utrzymaniu czystości deska rozdzielcza zwiększają praktyczność pojazdu.


Pod maską każdego z nowych radiowozów pracuje 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM, co w połączeniu z niewielką masą pojazdu zapewnia dobre osiągi, przydatne podczas dynamicznych akcji na drodze. Zawieszenie oraz układ kierowniczy zostały dostosowane do potrzeb służbowych, oferując stabilność i pewność prowadzenia.


Skoda Scala ma stanowić solidne wsparcie dla warszawskich policjantów drogówki, ułatwiając im codzienną służbę i przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa na stołecznych ulicach. Pierwsze tygodnie eksploatacji pokażą, jak nowe pojazdy sprawdzają się w praktyce i czy będą równie cenione przez użytkowników, jak ich poprzednicy. Póki co nie wiemy jeszcze ile z nich trafi na białołęckie drogi.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page