top of page

Nowa Droga dla Białołęki: Otwarcie Skrzyżowania Światowida z Modlińską
20 grudnia to ważna data dla mieszkańców Białołęki – północne połączenie ulicy Światowida z Modlińską zostało oficjalnie otwarte.


Nowa jezdnia oferuje dwa pasy ruchu, z poszerzeniem przed skrzyżowaniem, umożliwiając płynny ruch w trzech kierunkach. To jednak nie koniec zmian – trasa autobusu linii 900 ulegnie modyfikacji, a buspas na ulicy Modlińskiej będzie sięgał imponujących 7 kilometrów.


Ważnym elementem inwestycji są nowe przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i oświetlony przepust pod ulicą Światowida, dodając uroku i funkcjonalności. Autobusy linii 152, 511, 723, 731 i N63 będą teraz korzystać z buspasa na Modlińskiej, co przyniesie ulgę w ruchu i usprawni transport publiczny na Białołęce.


Zmiany nie ominą również trasy linii 900, która od stycznia 2024 roku będzie kursować nowym odcinkiem przez ulice Białołęki.


Budowa skrzyżowania to kamień milowy w rozwoju infrastruktury dzielnicy, otwierając nowe perspektywy dla mieszkańców i poprawiając dostępność transportu publicznego.mapa skrzyzowanie modlinska


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page