top of page

Nowa Biblioteka na Białołęce: Otwarcie Nowego Obiektu z Drewnianymi Modułami


Źródło zdjęć: bryla.pl


Warszawska Białołęka może teraz poszczycić się nowym obiektem użyteczności publicznej - Biblioteką przy ul. Kłosowej. Budynek ten, pełen przyjaznych środowisku rozwiązań, otrzymał oficjalne pozwolenie na użytkowanie. Co więcej, cała konstrukcja powstała w zaledwie 6 miesięcy.


Nowa Biblioteka na Białołęce to dwukondygnacyjny obiekt o łącznej powierzchni 724 metrów kwadratowych. Na parterze znajduje się wypożyczalnia z mediateką, sala wielofunkcyjna oraz pomieszczenia ewidencji, podczas gdy na piętrze zlokalizowano wypożyczalnię dla dzieci oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Jednak to nie tylko wnętrza robią wrażenie - budynek sam w sobie przyciąga uwagę. Został zbudowany z zastosowaniem prefabrykowanych modułów drewnianych i żelbetowych oraz ciepłej płyty fundamentowej. Charakterystyczną cechą projektu jest widoczna konstrukcja drewniana, wykonana z belek i słupów. We wnętrzach znajdziemy także dwa rodzaje sufitów drewnianych oraz duże przeszklenia.

Realizacja tego projektu była szczególnie wymagająca, zarówno pod względem czasowym, jak i technicznym. Prace budowlane trwały od czerwca do listopada, a projekt uwzględniał wiele precyzyjnych detali i estetycznych rozwiązań. Pomimo tych wyzwań, Biblioteka otrzymała pozwolenie na użytkowanie bezpośrednio po zakończeniu prac budowlanych.


Nowa Biblioteka na Białołęce jest nie tylko piękna, ale także przyjazna dla środowiska i energooszczędna. Wyposażono ją w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe i systemy sterowania centralą wentylacyjną, co pozwala na optymalizację zużycia energii. Dodatkowo, zagospodarowano teren wokół biblioteki, co wpłynęło na poprawę infrastruktury okolicznych dróg i parkingów. Koncepcja tego budynku zdobyła wyróżnienie w konkursie PLGBC Green Building Awards 2023, co potwierdza jego ekologiczne podejście. Nowa Biblioteka na Białołęce to doskonały przykład udanej inwestycji w rozwijającej się dzielnicy.


Lokalizację nowej Biblioteki możecie zobaczyć na poniższej mapie:Σχόλια

Βαθμολογήθηκε με 0 από 5 αστέρια.
Δεν υπάρχουν ακόμη βαθμολογίες

Προσθέστε μια βαθμολογία
bottom of page