top of page

Niebezpieczne "drifty" na parkingu przy centrum handlowym


Policja Drift Białołęka

Źródło zdjęcia: policja.pl


Wprowadzanie pojazdu w kontrolowany poślizg może prowadzić do poważnych konsekwencji, zwłaszcza gdy odbywa się w miejscu publicznym, obok innych uczestników ruchu drogowego. Ostatnio 30-letni kierowca Mercedesa podjął takie działanie na parkingu centrum handlowego przy ul. Modlińskiej. Policjanci szybko zareagowali na zgłoszenie i przerwali niebezpieczną jazdę, zatrzymując kierowcę do kontroli.

Tego typu incydenty, czy na drodze publicznej, czy na parkingach, nie powinny mieć miejsca. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest sprawą priorytetową. Kierujący, który stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, podlega karze grzywny zgodnie z przepisami Kodeksu Wykroczeń. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 5 000 złotych za swoje działania, a także zatrzymano jego dowód rejestracyjny z powodu braku ważnych badań technicznych.

Pokazy samochodowe powinny być organizowane w miejscach bezpiecznych dla wszystkich uczestników, z dala od ruchu drogowego. Policja apeluje o zachowanie rozsądku za kierownicą pojazdów.


Źródło filmu: policja.pl

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page