top of page

Metro na Białołęce? Może kiedyś, ale drobne postępy są


Metro Warszawa Białołęka

Źródło grafiki: Urząd m. st. Warszawy


Warszawa, będąca stolicą Polski, stale dąży do doskonalenia swojej infrastruktury komunikacyjnej. 14 marca 2024 r., Rada Miasta przegłosowała przyznanie środków w wysokości 56 milionów złotych na prace przedprojektowe dla IV linii metra. Ta inwestycja jest częścią ambitnego planu rozwoju transportu publicznego miasta, który zakłada stworzenie nowoczesnej i wydajnej sieci metra.


Linia M4, o długości 26 kilometrów, połączy dzielnice od Białołęki (dokładniej Tarchomina) po Wilanów, przechodząc przez 23 nowoczesne stacje. To ogromny krok w kierunku zapewnienia mieszkańcom jeszcze lepszego dostępu do transportu publicznego, zgodnie z założeniami Masterplanu Warszawy do 2050 roku.


Prace przedprojektowe, finansowane przez miejską Radę, umożliwią ogłoszenie przetargu na realizację całego projektu IV linii metra już w tym miesiącu. Będzie to kluczowy krok w procesie przygotowania tej inwestycji do realizacji, umożliwiający dokładne określenie lokalizacji stacji, tras i połączeń z innymi środkami transportu.


Dzięki IV linii metra, Warszawa będzie jeszcze bardziej połączona i dostępna dla swoich mieszkańców, co przyczyni się do rozwoju i wzrostu komfortu życia w stolicy.

Rozbudowa sieci metra jest priorytetem prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który podkreśla, że to kolejny krok w kierunku zapewnienia wygodnej i efektywnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Warszawy. Pod jego rządami, miasto oddało do użytku 11 nowych stacji metra, a trwa budowa kolejnych trzech na linii M2. Po zakończeniu prac, Warszawa będzie mogła poszczycić się łącznie 42 stacjami metra, co stanowi znaczący postęp w rozwoju infrastruktury transportu publicznego.


Linia M4 będzie ważnym elementem systemu komunikacyjnego miasta, umożliwiając szybkie i wygodne podróże pomiędzy 9 dzielnicami stolicy. Szacuje się, że prace przedprojektowe linii M4 zakończą się do 2028 roku, co oznacza, że mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się szybkich postępów w realizacji tego ambitnego projektu. Inwestycja w IV linię metra to nie tylko rozwój infrastruktury transportu publicznego, ale także inwestycja w przyszłość i komfort życia mieszkańców Białołęki.

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page