top of page

Kupcy z Marywilskiej w Strajku Przeciwko Podwyżkom Czynszów


marywilska strajk

Wczoraj, na terenie Centrum Handlowego Marywilska 44, rozegrał się strajk kupców, którzy zdecydowali się zamknąć swoje sklepy w proteście przeciwko ostatnim podwyżkom czynszów za wynajem lokali. Ta zdecydowana akcja, w której wzięło udział około 200 kupców wraz z ich rodzinami i pracownikami, zwróciła uwagę na trudną sytuację finansową, z jaką borykają się lokalni przedsiębiorcy.


Protestujący, zgromadzeni przed siedzibą zarządu spółki Marywilska 44, wyrażali swoje obawy i frustrację wobec wzrostu opłat, które, jak twierdzą, zagrażają ich działalności gospodarczej i miejscom pracy. Na transparentach można było zobaczyć hasła takie jak "Stop podwyżkom czynszów! Nowe stawki uderzą w nasze życie". Zdesperowani właściciele butików podkreślali, że te podwyżki mogą prowadzić do likwidacji ich sklepów.


Zarząd spółki tłumaczy, że wzrost czynszów był zgodny z zawartymi umowami najmu i nie korzystał z prawa waloryzacji czynszów przez wiele lat. Prezes zarządu, Małgorzata Konarska, wyjaśnia, że spółka zmaga się z drastycznym wzrostem kosztów funkcjonowania obiektu, m.in. kosztami zakupu mediów, wzrostem płacy minimalnej, co przekłada się bezpośrednio na wyższe opłaty eksploatacyjne. Ponadto, spółka poinformowała, że dokona analizy sytuacji finansowej i przedstawi swoje stanowisko w najbliższym czasie.


Kwestia wysokich czynszów oraz kosztów dzierżawy gruntów, które od 2010 roku wzrosły aż o 57%, stała się przedmiotem nieoficjalnych rozmów spółki z władzami miasta. Protestujący najemcy oczekują od zarządu spółki 'Marywilska 44' konkretnych rozwiązań, które pozwolą im kontynuować działalność w obecnym miejscu bez obawy o przyszłość ich przedsiębiorstw.


Jak daleko posunie się spór i jakie będą jego skutki dla lokalnych przedsiębiorców oraz klientów Centrum Handlowego Marywilska 44, pozostaje na razie otwartą kwestią. Wiadomo jednak, że sytuacja ta stanowi wyzwanie zarówno dla zarządu centrum, jak i dla jego najemców, którzy liczą na zrozumienie i wsparcie w tej trudnej sytuacji ekonomicznej..

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page