top of page

Rozpoczyna się kolejny etap budowy kanalizacji na ulicy Kobiałka: Zmiany w organizacji ruchu i trasach autobusów (mapa sytuacyjna)


objazd remont białołęka

Rozpoczyna się kolejny etap budowy kanalizacji na ulicy Kobiałka, co oznacza wprowadzenie zmian w organizacji ruchu od 12 lutego. Te działania będą miały wpływ na kierowców podróżujących w jednym kierunku - od Ruskowego Brodu do ulicy Leśny Potok. Ponadto, zmienią się także trasy autobusów linii 134 i 326.

Od poniedziałku, około godziny 10:00, utrudnienia będą obowiązywać na krótszym odcinku ulicy Kobiałka, od ulicy Ruskowy Bród do Leśny Potok.


Kierowcy, tak jak teraz, będą mogli poruszać się tędy tylko w kierunku kanału Żerańskiego. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Mochtyńską, Fajną, Mańkowską i Ruskowy Bród lub Mańkowską do ulicy Olesin.


Warto zaznaczyć, że z Leśnego Potoku wyjazd na ulicę Kobiałka będzie możliwy tylko w lewo. Kolejne dodatkowe prace planowane są u zbiegu ulic Kobiałka i Ruskowy Bród, gdzie zajęty zostanie lewy pas Ruskowego Brodu, a wyjazd z tej ulicy będzie możliwy jedynie w prawo. Z ulicy Kobiałka w lewo w Ruskowy Bród skręcić będą mogły jedynie osobówki. Samochody ciężarowe i autobusy będą mogły kontynuować jazdę prosto.


W pierwszej fazie prac autobusy pozostaną na tych samych objazdach, co dotychczas. W drugim tygodniu trasa linii 134 poprowadzi ulicami: Mochtyńską, Fajną, Mańkowską i Ruskowy Bród. Autobusy linii 326 pojadą do pętli Olesin, gdzie zawrócą na swoją trasę. Objazdy pozostałych linii – 120, 314 i N14 – pozostaną bez zmian. Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy autobusów są dostępne na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Planowane jest zakończenie wszystkich prac do końca maja. Jednakże, należy być przygotowanym na możliwość zmian w organizacji ruchu oraz trasy autobusów, które mogą wyniknąć w związku z dalszymi etapami budowy kanalizacji na ulicy Kobiałka.


objazd remont białołęka

Źródło grafiki: infoulice.um.warszawa.pl

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page