top of page

Kameralne Spotkania Kryminalne. Sławni pisarze na Białołęce!


Kameralne Spotkania Kryminalne Wojciech Chmielarz Białołęka

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy ogłosiła drugą edycję Kameralnych Spotkań Kryminalnych, organizowanych w ramach Białołęckiej Sceny Literackiej. Spotkania , które gromadzą miłośników literatury kryminalnej, odbędą się w Czytelni Naukowej Nr XX, znajdującej się przy ul. Van Gogha 1. Harmonogram przewiduje trzy wydarzenia, z których każde będzie miało innego gościa specjalnego.


Pierwsze spotkanie, planowane na 22 lutego, z Wojciechem Chmielarzem, autorem wielu bestsellerowych powieści kryminalnych, otworzy cykl wydarzeń. Następnie, 12 marca, na scenie pojawi się Marek Krajewski, znany ze swoich kryminalnych opowieści osadzonych we współczesnym Wrocławiu. Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem jest spotkanie z Joanną Opiat-Bojarską, które odbędzie się 11 kwietnia.

Aby wziąć udział w Kameralnych Spotkaniach Kryminalnych, należy dokonać wcześniejszej rejestracji telefonicznie pod numerem 22 614 64 35. To doskonała okazja dla miłośników kryminałów, by poznać twórców swoich ulubionych dzieł, dowiedzieć się więcej o procesie twórczym oraz porozmawiać na temat literatury kryminalnej. Nie przegapcie tej unikalnej możliwości!


Wojciech Chmielarz: Mistrz Słowa w Świecie Kryminałów

Wojciech Chmielarz to znany i ceniony polski pisarz, którego nazwisko kojarzone jest głównie z literaturą kryminalną. Urodził się w 1984 roku w Łodzi i od najmłodszych lat pasjonowała go literatura. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w wieku 17 lat, publikując opowiadania w różnych czasopismach. Jednak prawdziwy rozgłos przyniosła mu seria kryminalna, której bohaterem jest komisarz Jakub Mortka.

Jego debiutancka powieść "Przejęcie" ukazała się w 2010 roku i od razu zdobyła uznanie czytelników oraz krytyków. Od tego czasu Chmielarz regularnie dostarcza swoim czytelnikom dawkę wciągających i pełnych zwrotów akcji kryminałów. Jego książki cechuje nie tylko wartka akcja, ale także dbałość o psychologiczny portret bohaterów oraz zaskakujące zakończenia, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

Pisarz wielokrotnie został uhonorowany prestiżowymi nagrodami, takimi jak Nagroda Wielkiego Kalibru czy Nagroda im. Janusza Christy. Jego powieści cieszą się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale także za granicą, gdzie zostały przetłumaczone na wiele języków. Wojciech Chmielarz to niekwestionowany mistrz słowa w świecie kryminałów, który nieustannie zachwyca i zaskakuje czytelników swoją niezwykłą wyobraźnią i umiejętnością konstruowania zagadek kryminalnych.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page