top of page

Duże sukcesy białołęckiej Policji w zatrzymaniu złodziei samochodów


Dwie akcje zatrzymania złodziei samochodów, na gorącym uczynku:


Źródło zdjęć: policja.pl


Pierwszy podejrzany został zatrzymany przez Skorpiony podczas próby kradzieży z włamaniem Mercedesem. Dnia 28 marca 2024 roku funkcjonariusze z północno-praskiej grupy Skorpion zanotowali kolejny sukces w swojej działalności, interweniując szybko i skutecznie w przypadku próby kradzieży z włamaniem do samochodu marki Mercedes. Wydarzenie to ponownie podkreśla profesjonalizm i zaangażowanie policjantów w działaniach związanych z przeciwdziałaniem przestępczości.


Cała akcja rozpoczęła się po otrzymaniu zgłoszenia o próbie włamania do pojazdu zaparkowanego na terenie Białołęki. Funkcjonariusze Skorpionów natychmiast wyruszyli na miejsce, gdzie zauważyli podejrzanego mężczyznę w sąsiedztwie Mercedesa. W momencie, gdy ten zorientował się, że ma do czynienia z policją, próbował uciec, jednak został szybko obezwładniony przez mundurowych.

W trakcie działań interwencyjnych policjanci zabezpieczyli narzędzia, którymi mężczyzna zamierzał dokonać włamania, oraz inne ślady przestępstwa. W wyniku interwencji zatrzymano 37-letniego sprawcę, który następnie został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie usłyszał trzy zarzuty.


Kryminalni, prowadzący sprawę, szczegółowo sprawdzili miejsce parkowania pojazdu i znaleźli przy nim dwie białe listwy, metalowe cęgi oraz śrubokręt. Dodatkowo pojazd był wyposażony w uszkodzony zamek w drzwiach od pasażera, a obok znajdował się ułamany klucz. Podczas przeszukania przy zatrzymanym znaleziono jego brakujący fragment.


Należy zaznaczyć, że wcześniejsze działania prowadzone przez funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia, że kilka dni wcześniej doszło do włamania do mieszkania pod tym samym adresem, skąd skradziono klucz do innego pojazdu marki BMW. Sprawca, którym okazał się zatrzymany 37-latek, odpowiadał rysopisowi jednego z zarejestrowanych przez kamerę sprawców.


Po dokładnych ustaleniach kryminalnych, policjanci przystąpili do przeszukania mieszkania zatrzymanego, co zaowocowało znalezieniem kluczyka do BMW. Ponadto zatrzymano również 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież tego pojazdu.


Wszystkie zebrane dowody oraz materiał śledczy zostały poddane analizie i zabezpieczone. Całe zdarzenie zakończyło się przewiezieniem zatrzymanych do policyjnego aresztu w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI, gdzie czekali na dalsze postępowanie.


Wszystkie czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ. Oskarżonemu 37-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, co podkreśla powagę popełnionego czynu. Policja apeluje również o ostrożność i zdrowy rozsądek podczas poruszania się po mieście oraz zgłaszania wszelkich podejrzanych sytuacji.Źródło filmu: policja.pl


Drugi przypadek miał miejsce gdy Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego komisariatu na Białołęce zatrzymali mężczyznę, który próbował dokonać kradzieży samochodu marki Renault. Incydent ten miał miejsce w poniedziałek późnym wieczorem, kiedy to mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzanej sytuacji związanej z próbą kradzieży pojazdu. Dzięki właściwej reakcji świadka oraz jego współpracy z policją, udało się zakończyć tę sprawę pomyślnie.


Zgłoszenie to dotarło do policjantów około 21:20, kiedy to otrzymali informację o próbie kradzieży samochodu. Na miejscu interwencji czekał świadek, który obserwował podejrzaną sytuację związaną z obcym mężczyzną w pojeździe należącym do swojego sąsiada. Właściciel renaulta został natychmiast powiadomiony i zaalarmowany.


Policjanci, działając szybko i sprawnie, ustalili wszystkie niezbędne informacje dotyczące zdarzenia oraz wezwali na miejsce funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej w celu zabezpieczenia śladów przestępstwa. W trakcie przeprowadzanych czynności, jednym z kluczowych elementów okazał się telefon pozostawiony przez intruza.


Podczas interwencji policjanci zauważyli mężczyznę, który pojawił się w pobliżu miejsca zdarzenia i gwałtownie próbował się wycofać na widok radiowozu. Jego wygląd zgadzał się z opisem podanym przez świadka, co skłoniło mundurowych do podjęcia działań zatrzymania.


41-letni mężczyzna starał się wyjaśnić swoją obecność w tym miejscu, jednak policjanci szybko udowodnili, że telefon znaleziony w pojeździe należy do niego. Na podstawie zebranych informacji dotyczących przeszłości mężczyzny, policjanci przedstawili mu zarzut za usiłowanie kradzieży samochodu, działając w warunkach recydywy. Wynikało to z tego, że 41-latek był już wcześniej karany za różne przestępstwa, w tym za kradzieże z włamaniem i przebywał w areszcie.


Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ, a mężczyźnie grozi surowsza kara ze względu na jego wcześniejsze wykroczenia. Całe zdarzenie pokazuje, jak istotna jest współpraca świadków z policją oraz jak szybkie i skuteczne działania mundurowych mogą przyczynić się do zapobieżenia przestępstwom oraz zatrzymania sprawców.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page