top of page

Doskonalenie techniki jazdy strażaków OSP

pożar straż pożarna białołęka szkolenie

W dniu 3 grudnia 2023 r. Naczelnik oraz kierowca jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) uczestniczyli w pilotażowym szkoleniu doskonalenia techniki jazdy dla strażaków OSP będących kierowcami samochodów ratowniczo-gaśniczych. Inicjatywa, zorganizowana dzięki zaproszeniu Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz radnej sejmiku województwa mazowieckiego Izabeli Ziątek, miała na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa strażaków podczas udziału w akcjach ratowniczych.


Szkolenie zostało zainicjowane w odpowiedzi na doniesienia medialne dotyczące udziału samochodów ratowniczych w zdarzeniach drogowych. Organizatorzy podkreślają, że poprzez doskonalenie techniki jazdy strażacy będą lepiej przygotowani do skutecznego i bezpiecznego dotarcia na miejsce akcji.


Naczelnik OSP wyraził wdzięczność za zaproszenie do udziału w szkoleniu i podkreślił, jak istotne jest podnoszenie kwalifikacji kierowców OSP. Liczy również na cykliczną możliwość szkoleń dla wszystkich kierowców jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Warszawy.


Ważnym aspektem szkolenia było skoncentrowanie się na technikach jazdy w trudnych warunkach, szybkim reagowaniu na sytuacje awaryjne oraz odpowiedniej obsłudze specjalistycznego sprzętu ratowniczego przewożonego przez jednostki OSP. Szkolenie miało na celu nie tylko poprawę umiejętności jazdy, ale także zwiększenie świadomości strażaków w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Zarząd Województwa Mazowieckiego oraz Izabela Ziątek podkreślają, że inicjatywa ta to element szerszych działań mających na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa i efektywności działań strażaków OSP. Jednocześnie zapewniają, że będą kontynuować tego typu inicjatywy, wspierając rozwój umiejętności strażaków na Mazowszu.


Komentarze

Oceniono na 0 z 5 gwiazdek.
Nie ma jeszcze ocen

Oceń
bottom of page