top of page

Darmowe Webinarium "Bezpieczny Senior - Jak Nie Dać Się Oszukać w Internecie"bezpieczny senior bialoleka

W obliczu rosnącej liczby cyberprzestępstw skierowanych przeciwko seniorom, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) organizuje webinarium pod hasłem "Bezpieczny Senior - Jak Nie Dać Się Oszukać w Internecie". Spotkanie online odbędzie się 22 stycznia 2024 roku i jest skierowane przede wszystkim do seniorów oraz osób opiekujących się nimi. Z webinarium mogą oczywiście skorzystać mieszkańcy Białołęki!


Celem Webinarium

Głównym celem webinarium jest edukacja najbardziej narażonych na działania cyberprzestępców, zwłaszcza tych podszywających się pod pracowników Urzędu KNF oraz innych instytucji finansowych. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać potencjalne zagrożenia na rynku finansowym oraz jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii.


Organizatorzy i Partnerzy

Webinarium jest częścią projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, realizowanego przez Urząd KNF we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Jest to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości finansowej i bezpieczeństwa w sieci wśród seniorów.


Jak Dołączyć

Zainteresowani uczestnictwem mogą zarejestrować się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie KNF (www.knf.gov.pl) w zakładce „Edukacja finansowa/Seminaria CEDUR”. Rejestracja jest otwarta zarówno dla indywidualnych uczestników, jak i grup zorganizowanych przez domy seniora, kluby seniora, domy pomocy społecznej czy biblioteki. W przypadku zgłoszeń grupowych należy wskazać przybliżoną liczbę uczestników.


Potwierdzenie Udziału

Potwierdzenia uczestnictwa w webinarium zostaną przesłane zainteresowanym najpóźniej 21 stycznia 2024 roku. Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny aż do dnia webinarium, a w przypadku zgłoszeń złożonych w dniu wydarzenia, potwierdzenia i zaproszenia będą wysyłane na bieżąco.


Podsumowanie

Webinarium "Bezpieczny Senior - Jak Nie Dać Się Oszukać w Internecie" to ważne wydarzenie edukacyjne, które ma na celu ochronę seniorów przed rosnącym zagrożeniem cyberprzestępczością. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to doskonała okazja dla seniorów i ich opiekunów do zdobycia cennych informacji i umiejętności niezbędnych do bezpiecznego poruszania się w świecie finansów online.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page