top of page

Budżet obywatelski, znane już wszystkie projekty z Białołęki!


Budżet Obywatelski Białołęka


W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego na Białołęce zgłoszono szereg interesujących projektów, mających na celu rozwój dzielnicy i poprawę jakości życia mieszkańców. Wśród propozycji znalazły się inwestycje związane z rozwojem terenów zieleni, modernizacją placów zabaw oraz budową obiektów sportowych i edukacyjnych. Jednym z pomysłów jest projekt "Beton stop! – Nowe tereny zieleni zamiast bloków", który zakłada stworzenie trzech skwerów leśnych i naturalnych placów zabaw w popularnych spacerowych okolicach, takich jak ul. 15 Sierpnia, ul. Ambaras i ul. Dzierzgońska. Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom miejsc do odpoczynku na łonie natury oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.


Inny interesujący projekt to "SEKSI Grodzisk – Sport, Edukacja, Kultura i Społeczna Integracja", który obejmuje szeroki zakres działań mających na celu rozwój różnorodnych obszarów życia społecznego. Projekt przewiduje m.in. modernizację boiska w Parku Magiczna, zakup sprzętu edukacyjnego dla szkół oraz organizację spotkań kulturalnych i sportowych dla mieszkańców. W ten sposób inicjatywa ta ma przyczynić się do integracji społeczności oraz poprawy dostępu do różnorodnych form aktywności i rozwoju.


Niektóre propozycje skupiają się na poprawie infrastruktury miejskiej, jak np. projekt "Zieleń na dachach nowych wiat przystankowych", który zakłada montaż wiat przystankowych z zielonymi dachami, wyposażonych w podświetloną gablotę z rozkładami jazdy oraz przeszklenia odpowiednio oznakowane w celu ochrony ptaków. Dzięki takiemu podejściu, mieszkańcy będą mieli nie tylko lepszy dostęp do transportu publicznego, ale także korzystniejsze warunki do czekania na przystankach, co może zwiększyć atrakcyjność komunikacji miejskiej i poprawić komfort podróży.


Głosowanie dopiero w czerwcu, ale już teraz zachęcamy do poczytania i wybrania swoich faworytów. O wszystkich projektach można dokładniej poczytać na stronach "Razem dla Białołęki": Link

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page