top of page

Bilans Świątecznego Weekendu na Warszawskich Drogach


Wypadki Warszawa Białołęka

W trakcie minionego długiego weekendu świątecznego na drogach garnizonu stołecznego doszło do serii wypadków, pozostawiając w swoim smutnym śladzie 21 kolizji, 2 tragiczne ofiary śmiertelne oraz 22 osoby ranne. Policyjna akcja "Wielkanoc 2024" stanowiła czas intensywnych działań kontrolnych, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pracowali w pełnym składzie, czuwając nad przestrzeganiem przepisów i reagując stanowczo na wszelkie zagrożenia w ruchu drogowym.


Kontrole drogowe były kompleksowe, obejmując sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców, przestrzeganie ograniczeń prędkości, korzystanie z zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w odpowiednich fotelikach. Mundurowi również skupiali uwagę na stanie technicznym pojazdów, dbając o to, aby wszystkie auta spełniały wymogi bezpieczeństwa.


W ciągu czterech dni działań, policjanci ujawnili aż 69 kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, odnotowano 21 wypadków drogowych, z których dwa, niestety zakończyły się tragicznie. Pierwszy z nich miał miejsce w sobotę na autostradzie A2, gdzie kierowca chevroleta stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z pojazdem służby drogowej, co skutkowało śmiercią pasażerki. Drugi wypadek nastąpił w poniedziałek na DK50, gdzie kierowca motocykla stracił kontrolę nad pojazdem, prowadząc do śmierci pasażerki.

Prokuratura będzie teraz badać okoliczności i przyczyny tych zdarzeń, w celu wyjaśnienia wszystkich aspektów. Ważne jest, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali szczególną ostrożność i przestrzegali przepisów, aby uniknąć kolejnych tragedii na polskich drogach.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page