top of page

"Życie w każdej kropli: Oddaj krew i podziel się zdrowiem" - Akcja krwiodawstwa przy Galerii Północnej


krew bialoleka


8 stycznia 2024 roku przy Galerii Północnej odbędzie się niezwykła akcja, która może zmienić ludzkie życie - oddawanie krwi. Organizowana przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Białokrewka" oraz przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, akcja ta stanowi okazję dla każdego zdrowego człowieka, by stać się bohaterem w najbardziej bezpośredni sposób.


Oddawanie krwi - czyn bezcenny i niezastąpiony

Nie ma ludzi niezastąpionych? W kontekście oddawania krwi każdy z nas może stać się wyjątkowy. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym - niezbędnym w przypadku urazów, rozległych operacji, a także w przebiegu wielu chorób. Oddając krew, każdy z nas przyczynia się do ratowania życia i zdrowia innych, często nieznajomych osób.


Galeria Północna jako miejsce spotkań i wsparcia

Inicjatywa przy Galerii Północnej wpisuje się w szerszą misję tworzenia wspierającej się społeczności. Organizacja akcji w miejscu tak żywym i centralnym, jakim jest galeria handlowa, podkreśla chęć dotarcia do szerokiego grona osób oraz zachęcenie do regularnego udziału w krwiodawstwie. To również okazja, by pokazać, że wspólnie możemy robić wielkie rzeczy dla zdrowia i życia innych.


Jak wziąć udział?

Akcja krwiodawstwa będzie dostępna 13 stycznia od godziny 10:00 do 15:00, a zainteresowani mogą zarejestrować się w dniu wydarzenia. To jednak nie koniec możliwości - kolejne akcje zaplanowane są w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Być krwiodawcą może każdy, kto jest zdrowy, ma od 18 do 60 lat, waży co najmniej 50 kg i posiada przy sobie dowód tożsamości.


Przygotowanie do oddania krwi

Oddanie krwi wymaga pewnego przygotowania. Warto zrezygnować z alkoholu i papierosów na 24 godziny przed planowanym oddaniem krwi, zjeść lekkie śniadanie i zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Istotne jest również, aby nie podejmować znacznego wysiłku fizycznego przed donacją. Regularne badania krwi, które otrzymuje każdy dawca, to również doskonały sposób na monitorowanie własnego zdrowia.


Dlaczego warto?

Oddając krew, nie tylko ratujesz życie innych, ale również dbasz o swoje zdrowie. Regularne badania, do których dawcy są zachęcani, mogą wykryć potencjalne problemy zdrowotne na wczesnym etapie. To także okazja, by poczuć się częścią większej wspólnoty i zrozumieć, jak ważne jest wzajemne wsparcie.

Zapraszamy do udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Oddaj krew, podziel się życiem i wejdź w nowy rok z postanowieniem regularnego pomagania. Pokaż, że razem możemy więcej i że pomaganie może wejść nam wszystkim w krew!

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page