top of page

Białołęckie Wieczory Jazzowe: Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet w Głębockiej 66


Jan Ptaszyn Wróblewski Koncert Biało

Źródło zdjęcia: Ptaszyn.com


Białołęckie Wieczory Jazzowe, które od dłuższego czasu są nieodłączną częścią kulturalnego krajobrazu tej części Warszawy, szykują się na niezwykłe wydarzenie. Już 21 kwietnia o godzinie 19:00 ulica Głębocka 66 stanie się areną dla prawdziwej jazzowej legendy - Jana Ptaszyna Wróblewskiego.


Artysta, którego saksofon brzmiał w najbardziej renomowanych klubach jazzowych na całym świecie, tym razem wystąpi w kwartecie u boku tak utalentowanych muzyków jak Wojciech Niedziela (pianino), Andrzej Święs (bas) oraz Marcin Jahr (bębny). Ta ekipa, znana również jako Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet, zebrała wiele laurów zarówno w kraju, jak i za granicą.


Historia tego zespołu sięga połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy to grupa muzyków postanowiła połączyć swoje pasje i talent w celu stworzenia niepowtarzalnego brzmienia. Od tamtej pory trudno policzyć ilość ich koncertów, nagrań oraz festiwali, w których brali udział. Ich muzyczna podróż zaniosła ich także za ocean, gdzie doceniano ich nie tylko za umiejętności, ale także za wkład w promocję polskiej kultury jazzowej.


Jan Ptaszyn Wróblewski, lider formacji, jest postacią wyjątkowo zasłużoną dla polskiego jazzu. Jego wkład w rozwój tej muzyki, zarówno jako wykonawcy, jak i kompozytora, jest nieoceniony. Ponad czterdzieści lat na scenie muzycznej to nie tylko bogata biografia artysty, ale przede wszystkim gwarancja najwyższego poziomu muzycznego.


Na repertuarze koncertu znajdą się zarówno utwory z płyty "Mój film", które są swego rodzaju muzycznym komentarzem do najważniejszych momentów filmowej historii, jak również covery znanych standardów, w tym niezapomniana "Zielono mi" Agnieszki Osieckiej, która na nowo zabrzmi w jazzowych aranżacjach.

Bilety na to wydarzenie, które zapowiada się jako prawdziwa uczta dla miłośników jazzu, są dostępne online pod linkiem: https://iframe18.biletyna.pl/event/view/id/411680.


Cena jednego biletu to 90 złotych, a liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się spieszyć.


Warto również wspomnieć, że koncert objęty jest projektem WYCHODZĘ Z RODZICAMI, który zapewnia opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat podczas trwania wydarzenia. Wystarczy wcześniej zarejestrować się poprzez wysłanie maila na adres kasa@bok.waw.pl lub zadzwonić pod numer telefonu (22) 300 48 00. Rejestracja trwa od 11 do 13 marca, a wyniki zostaną przekazane 14 marca drogą elektroniczną na podany adres mailowy w formularzu. Odbiór wejściówek będzie możliwy od 15 do 18 marca w kasie Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Vincenta van Gogha 1.


Zatem już teraz zapiszcie datę 21 kwietnia w swoich kalendarzach i przygotujcie się na niezapomniane muzyczne doznania podczas Białołęckiego Wieczoru Jazzowego! 🎶🎷

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page