top of page

Będzie Buspas na GłębockiejŹródło grafik: zdm.waw.pl


ZDM zapoznał się z ofertami na budowę buspasa przy ul. Głebockiej. Projekty obejmują budowę buspasa na tej ulicy oraz realizację innych projektów drogowych w Warszawie. Radni miejscy zatwierdzili zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej, co przyniosło dodatkowe środki na inwestycje drogowe. ZDM otworzył właśnie oferty w przetargu na budowę pasa autobusowego na Białołęce, gdzie zgłosiło się aż czterech wykonawców.

To dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej z Białołęki. Decyzja Rady m.st. Warszawy o zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej przyniosła dodatkowe środki na inwestycje drogowe. Z tego względu ogłoszono przetarg na budowę buspasa wzdłuż ulic Głebockiej i św. Wincentego. Te ulice są głównym szlakiem komunikacyjnym dla mieszkańców wschodniej Białołęki, a buspas pomoże im szybko dotrzeć do metra.

ZDM właśnie otworzył oferty na budowę buspasa. Zgłosiło się czterech potencjalnych wykonawców. Przetarg obejmuje także wymianę nawierzchni drogi, na której będzie zlokalizowany buspas. Kosztorysowo prace te są warte 20 mln zł, jednak oferty zawierają się w granicach od ok. 14,35 mln zł do ok. 18,175 mln zł. Teraz odbędzie się analiza ofert i wybór najlepszej.

Buspas zostanie wyznaczony na odcinku od przystanku "CH Targówek 03" do ul. Kondratowicza w jednym kierunku, a w drugim zacznie się za skrzyżowaniem z ulicami Przy Grodzisku i Malborską.


Jeśli załączone grafiki są zbyt mało szczegółowe, poniżej również w lepszej jakości w pliku PDF:Glebocka-buspas-SOR
.pdf
Pobierz PDF • 4.34MBComments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page