top of page

Akcja: Wymień się, nie wyrzucaj!


ubrania używane Białołęka

Mieszkańcy dzielnicy Białołęka, mają niepowtarzalną okazję do integracji i odnowienia swojej garderoby oraz domowych zasobów bez wydawania pieniędzy. Stowarzyszenie "Absolwenci Klasy" zaprasza na wydarzenie "Warszawa Wymienia Się". Celem jest nie tylko integracja społeczności, ale również ekologiczna i praktyczna wymiana rzeczy.


Integracja Międzypokoleniowa:

Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, bez względu na wiek. Rodziny, osoby starsze, młodzież - wszyscy są mile widziani do wzięcia udziału w tym społecznym przedsięwzięciu. Jest to szansa na spędzenie czasu w różnorodnym towarzystwie, nawiązanie nowych znajomości i wzmocnienie więzi lokalnych.


Zasady Udziału:

Wymiana odbywa się na zasadach 1:1, czyli za określoną ilość przyniesionych rzeczy, uczestnicy mogą wybrać równowartość dla siebie. Maksymalna ilość to 20 sztuk na osobę. Przedmioty są oceniane pod kątem stanu używalności, a następnie dodawane do wspólnej puli. Uczestnicy otrzymają kupon na określoną ilość rzeczy, którą mogą wybrać w zamian. Organizator zastrzega sobie prawo do oceny, czy przyniesione rzeczy nadają się do wymiany. Przykładowo, mile widziane są ubrania, buty, książki wydane po 2000 r., płyty CD, natomiast wykluczone są używana bielizna, napoczęte kosmetyki czy inne używane rzeczy osobiste.


Kontynuacja Tradycji:

W przypadku zainteresowania, wydarzenie będzie powtarzane, dając okazję do regularnej wymiany i integracji. To nie tylko okazja do odświeżenia swoich zasobów, ale i do działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, minimalizując ilość odpadów i promując ideę recyklingu.


Prosimy o Uwagę:

Warto zwrócić uwagę na ubiór - przyjdźcie w rzeczach, których nie chcecie wymieniać. Nie zapomnijcie też o etykiecie i szacunku dla innych uczestników oraz przestrzeganiu regulaminu. Osoby, które zachowują się niestosownie, mogą zostać wyproszone z wydarzenia.


Dla Nieznalezionych Nowych Właścicieli:

Rzeczy, które nie zostaną wymienione, zostaną przeznaczone na cele charytatywne lub inne zgodnie z decyzją Organizatora. To sposób na to, by nic się nie zmarnowało i aby pomoc trafiła tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.


Miejsce i czas:


Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie tylko zyskasz nowe rzeczy bez wydawania pieniędzy, ale również przyczynisz się do integracji społecznej i działań na rzecz środowiska. To także okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze, poznania swoich sąsiadów i wzmocnienia lokalnej społeczności. Dołącz do nas i wymień się z Warszawą!

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page