top of page

85. Rocznica Chóru AVE – Uroczysty Koncert Kolęd w Domu Kultury Świt"


chór ave białołęka

Chór AVE, uznany zespół z długą i bogatą tradycją, obchodzi w 2024 roku swoje 85-lecie. Z tej wyjątkowej okazji, 3 lutego o godzinie 16:00, w Domu Kultury „Świt” przy ulicy Wysockiego 11, odbędzie się uroczysty koncert kolęd i pastorałek. Wspólnie z Filharmonikami, chór zaprezentuje premierowe utwory bożonarodzeniowe w niezwykłych aranżacjach Jerzego Cembrzyńskiego, zdobywcy Grammy.


Historia Chóru AVE sięga roku 1939 i jest ściśle związana z białołęcką społecznością. Mimo wyzwań historycznych, zespół nieprzerwanie animował kulturalne życie regionu, organizując spektakle, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Dziś, zespół skupia ponad 50 członków, którzy mogą pochwalić się licznymi nagrodami na festiwalach krajowych i międzynarodowych oraz wydanymi albumami.


Koncert „Buziak Mamusi” będzie okazją do usłyszenia różnorodnych utworów bożonarodzeniowych, od klasycznych kolęd po współczesne pastorałki, wszystkie w unikalnych aranżacjach Jerzego Cembrzyńskiego. Na scenie wystąpią nie tylko chórzyści AVE, ale również wybitni soliści i instrumentaliści, co zapewni słuchaczom niezapomniane doznania muzyczne.


To wydarzenie jest także wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy wspierają działalność Fundacji AVE poprzez 1,5% podatku. Dzięki temu wsparciu, fundacja realizuje liczne projekty społeczne i kulturalne na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych.


Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Wejściówki można odbierać w kasach DK Świt lub zarezerwować online. To nie tylko okazja do świętowania jubileuszu chóru, ale również do doświadczenia magii kolęd w wyjątkowym wykonaniu.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page